Latvijas Kuģniecība
 
 

Ar AS “Latvijas kuģniecība” atbalstu atklāta Navigācijas studiju laboratorija

Atpakaļ

Ar AS “Latvijas kuģniecība” atbalstu atklāta Navigācijas studiju laboratorija

2015. gada 29. oktobrī / Ziņas

Trešdien, 27. oktobrī, Latvijas Jūras akadēmijā tika atvērta Navigācijas studiju laboratorija. Īpašu pateicību Latvijas Jūras akadēmija izsaka AS “Latvijas kuģniecība” valdes priekšsēdētājam Robertam Kirkupam, kurš piedalījās  laboratorijas atklāšanā, un uzņēmumam “Latvijas kuģniecība” par atbalstu šīs starptautiskā projektā “EfficienSea 2” iekļautās laboratorijas izveidē.

Laboratorijā pavisam ir sešas mācību zonas, kuras ir nosauktas “Latvijas kuģniecības” flotes kuģu vārdos – “Ance”, “Kandava”, “Piltene”, “Usma”, “Kazdanga” un “Latgale”. Zonas ir īpaši iekārtotas, lai radītu studentiem sajūtu, ka viņi atrodas uz kuģa navigācijas tiltiņa.

Navigācijas studiju laboratorija testē attālas pieejas informācijas apmaiņas sistēmu “Maritime Cloud”, kas nodrošina jaunās paaudzes elektroniskas kartogrāfijas programmatūru, elektroniskas navigācijas risinājumus, automātiskas atskaites un ārkārtas reaģēšanas sistēmas. Laboratoriju veido seši kuģu tiltiņi, kuros pieejams viss nepieciešamais, ieskaitot elektroniskās navigācijas risinājumus, kas samazina avārijas risku. Testēšanas laikā kuģi uzdevumus var veikt gan kopīgi, gan atsevišķi.