Latvijas Kuģniecība
 
 

Iesaldēšanas rīkojums attiecībā uz Lemberga īpašumiem joprojām ir spēkā

Atpakaļ

Iesaldēšanas rīkojums attiecībā uz Lemberga īpašumiem joprojām ir spēkā

2012. gada 13. jūlijā / Ziņas

“Latvijas kuģniecības” prasības pret Aivaru Lembergu (cita starpā) joprojām turpinās”, uzsver AS “Latvijas kuģniecība” valdes priekšsēdētājs Saimons Bleids (Simon Blaydes). “Kā jau esam teikuši iepriekš, var paiet vairāki gadi, līdz šādās lietās tiek pieņemts gala lēmums, un AS „Latvijas kuģniecība” varēs atgūt finanšu līdzekļus, kas zaudēti saistībā ar nelikumīgajām kuģu frakts shēmām un citām darbībām, kuru rezultātā aizvilta nauda un citi aktīvi no AS „Latvijas kuģniecība” un tās akcionāriem, tajā skaitā Latvijas valsts.  

Saimons Bleids uzsver, ka „saskaņā ar esošajiem pierādījumiem Aivars Lembergs, viņa ģimene un sabiedrotie, iespējams, ir galvenie labuma guvēji no šīm darbībām, kuras veiktas ilgākā laika posmā līdz 2010. gada beigām. Attiecībā uz šīm lietām tuvākajos gados, visticamāk, tiks uzturēts liels skaits tiesvedību dažādās jurisdikcijās, ieskaitot ne tikai Lielbritāniju, bet arī dažādas ārzonu valstis”.

„Kaut arī šajā nedēļā pieņemtais lēmums raisa šaubas par Lielbritānijas tiesu spēju izmantot tās jurisdikciju attiecībā uz šo konkrēto prasību personīgi pret Aivaru Lembergu, tas noteikti neatbrīvo viņu no jebkādas iesaistīšanās nelikumīgajās shēmās, kas ir šīs lietas pamatā. Pamatojoties uz iesniegtajiem pierādījumiem, tiesnesis lēma, ka prasītāji pret Lembergu bija sagatavojuši pietiekami pārliecinošus argumentus, kas ļautu turpināt šīs lietas izskatīšanu. Tas vēlreiz apliecina visus Londonas Augstās Tiesas iepriekš pieņemtos lēmumus saistībā ar šo lietu.” Šobrīd iesaldēšanas rīkojums attiecībā uz Aivara Lemberga īpašumiem visā pasaulē paliek spēkā. 

AS ‘Latvijas kuģniecība” valdes priekšsēdētājs Saimons Bleids uzņēmuma šā brīža pozīciju skaidro šādi: „AS „Latvijas kuģniecība” šobrīd pārspriež situāciju ar saviem juridiskajiem konsultantiem, taču mūsu mērķis ir pārsūdzēt šo lēmumu un turpināt centienus piedzīt zaudētos finanšu līdzekļus no Aivara Lemberga, viņa ģimenes, sabiedrotajiem un citiem iesaistītajiem. Tas tikpat labi var ietvert jaunu lietu ierosināšanu saistībā ar nesenākām prettiesiskām shēmām, kuras vēl tiesās netiek izskatītas.”

„Mēs esam pārliecināti, ka galu galā AS „Latvijas kuģniecība”, kas daļēji pieder Latvijas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, uzvarēs cīņā par šo finanšu līdzekļu atgūšanu no vainīgajām personām,” saka Saimons Bleids.