Latvijas Kuģniecība
 
 

LK tiesvedība pret Lembergu Londonā tomēr turpināsies

Atpakaļ

LK tiesvedība pret Lembergu Londonā tomēr turpināsies

2012. gada 30. jūlijā / Ziņas

Anglijas tiesa piektdien devusi atļauju a/s “Latvijas kuģniecība “ (LK) turpināt tiesvedību pret Aivaru Lembergu. Šī apelācija ir saistīta ar tehnisku juridisku jautājumu – proti - vai Aivars Lembergs ir pakļauts Anglijas tiesas jurisdikcijai attiecībā uz LK prasību pret Lembergu par vairāk nekā 130 miljonu ASV dolāru lieliem zaudējumiem, ko uzņēmumam radījušas krāpnieciskas shēmas, kurās iespējams galvenie labuma guvēji ir Aivars Lembergs, viņa ģimene un sabiedrotie. 

Lai gan LK jau bija pārliecinājusi Londonas Augsto tiesu par savas prasības pret Lembergu faktisko stiprumu, pastāvēja iespēja, ka prasību var apdraudēt tehniski juridisks jautājums –  vai Lielbritānijas tiesa var procesā iekļaut arī Lembergu, lai gan attiecībā pret pārējiem atbildētājiem šajā lietā Lielbritānijas tiesa atzina savu jurisdikciju.

Iepriekš Lembergs bija paudis cerību, ka tiesvedība pret viņu Londonā netiks turpināta pamatojoties uz tiesas lēmumu nesaistītā lietā - VTB lietā pret Nutritek – kas radīja šaubas, vai viņš var tik iesaistīts tiesas procesā par krāpniecību Lielbritānijā. Tomēr Lielbritānijas Augstā tiesa 27.jūlijā apstiprināja, ka plāno pārskatīt lēmumu VTB lietā.

Tas nozīmē, ka lieta pret Lembergu tuvākajā nākotnē Londonā turpināsies. Tāpat tas nozīmē, ka iesaldēšanas rīkojums attiecībā uz Aivara Lemberga īpašumiem visā pasaulē, ieskaitot tos, kas pieder viņa bērniem, paliek spēkā līdz tiesvedība būs beigusies.

„Pamatojoties uz iesniegtajiem pierādījumiem, Lielbritānijas tiesnesis ir lēmis jau iepriekš, ka „Latvijas kuģniecība” un prasītāji pret Lembergu bija sagatavojuši pietiekami pārliecinošus argumentus, kas ļautu turpināt šīs lietas izskatīšanu. „Latvijas kuģniecība” nevēlas, lai Lemberga kungs izvairās no taisnīgas lietas izskatīšanas izmantojot tehnisku niansi – jautājumu par jurisdikciju ,” apstiprina Saimons Bleids, a/s „Latvijas kuģniecība” valdes priekšsēdētājs.

Saimons Bleids  uzsver, ka „saskaņā ar esošajiem pierādījumiem Aivars Lembergs, viņa ģimene un sabiedrotie, iespējams, ir galvenie labuma guvēji no darbībām, kas radījuši uzņēmuma zaudējumus  saistībā ar nelikumīgajām kuģu frakts shēmām un citām darbībām, kuru rezultātā aizvilta nauda un citi aktīvi no AS „Latvijas kuģniecība” un tās akcionāriem, tajā skaitā Latvijas valsts. Attiecībā uz šīm lietām tuvākajos gados, visticamāk, notiks liels skaits tiesas procesu. „Latvijas kuģniecība” vēlas atgūt tai izkrāptos finanšu līdzekļus 135 miljonu ASV dolāru apjomā.”